English Polish Russian  

Перші жінки за кермом авто. Частина ІІІ

П'ятниця, 04 вересня 2020, 11:50

PDFДрукe-mail

ЖІнка і авто

Частина ІІІ. 1921-....рр
_Kay_Petre

 

1921

Майбутня знаменита гонщиця Еллі Найс (справжнє ім'я Елен Делангль) їде до англійського Бруклендса і подає заявку на участь у перегонах. Почувши, що це неможливо, бо вона - жінка, Елен розлютилася. Ця лють не згасала протягом усіх 1920-х. Вона їздила на гоночних машинах за кожної можливості, проте до змагань її не допускали.

 

 

1923

Вперше розіграно Гран Прі Європи - попередник змагань Формули-1.

Еліска Юнкова (Альжбета Поспішилова) вперше сідає за кермо гоночного Bugatti Type 30, яким до того керував її чоловік Сенек (Вінсент) Юнек.

 

1924

Еліска Юнкова здобуває свою першу перемогу на гонці Лашотин-Тремосна .

 

1925 рік 10.09.
Щойно створений у Львові МКА організовує перші рівнинні перегони на 10 км. Від Стрия до Більча Волиця.

Незважаючи на дощ, у них беруть участь 2 жіночі екіпажі: львівська мотоциклістка Яніна Лотечкова на “Fr.Bennet” 175смкуб, яка показує середню швидкчсть 66,47 км год що краще вд результату графа Потоцького 48,2км/год та автомобілістка з Варшави Халіна Тоепферова (незважаючи на поломку карбюратора, проходить дистанцію з 76,2 км/год).

Уже 24 вересня у Львові створено МКМ (мотоциклістів) скарбником якого обрана Яніна Лотечкова.

У 24 роки Клеренор Штіннес взяла участь в автоперегонах. Через два роки в її списку було 17 перемог у великих міжнародних змаганнях з автоспорту. Вона справедливо вважалася однією з кращих гонщиків Європи.

У 1925 році Клеренор Штіннес здійснила на автомобілі поїздку за маршрутом Ленінград - Москва - Тифліс -Москва. Тривала подорож настільки сподобалося відважній німкені, що вона вирішила здійснити першу навколосвітню подорож на автомобілі.

 

1926 рік

У дорожніх перегонах Париж — Па вперше стартує Анетт Сесіль Роз-Ітьї.
У Львові на Личакові на стадірні Сокола організовано змагання водійської майсетрності “
Gymkhana” у якому взяло участь 25 учасників. Серед них подружжя Гавел які почергово керували авто “ОМ”.

На рівнинних перегонах (20км) 12 вересня Яніна Лотечкова займає 8-е місце серед мотоциклістів.

Нова учасниця автомобіліска графиня Матильда Голуховска на “Татра” займає останнє місце у групі туристичних авто.
У групі Таксі стартувало авто членом екіпажу якого була пані Бодгарова, яка там отримала важку травму голови через наїзд авто на повороті у дерево.

Еліска Юнкова (Альжбета Поспішилова) виграє гонку зі швидкісного підйому на пагорб Клаусенпас.

 

1927 рік

Донька німецького олігарха Кларенол Штінесс. У 1927 році на автомобілі марки Adler Standard 6 дівчина здійснила навколосвітню подорож - вона проїхалася по дорогах Південної і Північної Америки, Китаю і навіть Росії, за понад 2 роки подолавши близько 47 тисяч кілометрів. З нею в команді були два механіки та шведський кінооператор Карл - Аксель Седерштрем, який знімав подорож.

Клеренор Штіннес уявляла з яким бездоріжжям, хворобами, грабіжниками та іншими серйозними неприємностями їй доведеться зіштовхнутися в дорозі. Але ніщо не могло зупинити відважну мандрівницю.

Клеренор проїхала через Балкани та Москву, де її залишили, не витримавши труднощів, відразу обидва механіки. Потім вона відправилася до Сибіру, подолала пустелю Гобі, дісталася до Пекіна. Тут вона разом з автомобілем і відданим Карлом завантажила автомобіль на корабель і так добралася до Японії. Далі її маршрут проходив через Гаваї в Північну Америку.

На автомобілі відважна німкеня проїхала через всю центральну і південну Америку та відправилася в Ванкувер. В Європу Клеренор Штіннес повернулася на кораблі, висадившись у французькому містечку Гавр. І вже на машині мандрівниця добралася до Берліна , звідки й почалася її поїздка. Подорож навколо світу тривала два роки і один місяць!

Після подорожі Клеренор Штіннес і Карл - Аксель Седерштрем одружилися. У 1931 році про легендарну пару був знятий документальний фільм - «На машині через два світи».


Рівнинні перегони у Лодзі зібрали 17 учасників. Серд них 2 жіночі екіпажі. Серед яких відповідно кращий результат показала пані Познанська (3-й результат серед восьми у класі авто з робочим об
'ємом двигуна до 3-х л).

19 червня у Чехословаччині у Карлова Студеніца вперше провели змагання за кільцевим маршрутом. Переміг ініціатор цих перегонів чеський гонщик Сенек Юнек, якому вдалося випередити свою дружину Еліску Юнкову (Альжбета Поспішилову). А ще за місяць ця талановита чеська гонщиця перемогла (ІІ місце після Меца) у класі до 3 л у перших офіційних перегонах, що відбулися на щойнозбудованій трасі Ньюрбургінг — Гран Прі Німеччини для спортивних атомобілів. Вона отримала Срібний Кубок і 6 тис. марок.


М. В. Любушкіна на автомобілі "Лорен-Дітрих" здійснила одиночний пробіг на 4000 верст через Австрію, Голандію, Бельгію і Німеччину.

У 1927 році американський журнал Motor писав: "Автомобільний бізнес майже відразу став жіночим бізнесом з жіночим ринком збуту ... Всього кілька років тому рахунок жінок-водіїв йшов на сотні, тепер уже - на мільйони"

 

1928

У перегонах Targa Florio на Сицилії, Еліска Юнкова фінішувала 5-ю.

 

 

1929рік

У жовтні Польщі проходять жіночі перегони Варшава-Закопане. Траса становила 1155км. Серед сатаруючих жінок Людмила Богуславська, ілісія Гебетнерова, Галіні Рихтерова, Анна Схелле, Клементина Слівіньська. Стартує також Марія Козьмьянова (з родини Коморовьских) на великому 100-сильному “Astro-Daimler ADM” і виграє ці перегони у двох класифікаціях.

 

1929_-____

Фото: Козьмянова і Ріппер га Варшава-Закопане


Того року в рамках третього Journee Feminine de l'Automobile (вікенд різноманітних перегонів для жінок) у Монтлері, на першому спеціальному гоночному треку у Франції, проводять перше Гран-прі серед жінок. На ці перегони, з наміром перемогти будь-якою ціною прибуває Еллі Найс. Двічі на день вона тренується, намотуючи по 10 кіл треку. А в день перегонів з'явилася на треку після довгої ночі, сповненої шампанського, морфію і сексу (Найс першою випробувала стиль життя відомого гонщика Джеймса Ханта - ще за 40 років до нього самого). Однак вона перемогла на своєму Omega-Six, авто, яке їй подарував для перегонів автопромисловець Жюль Добек, якого переконали, що фотографії гламурної чемпіонки на його авто сприятимуть продажам. Позаду неї в пилюці залишилася Віолетта Морріс, жінка, що згодом стане відомою під прізвиськом "Гієна гестапо". А лідерку перегонів Домінік Ферранд Найс обійшла вже на останньому колі. "Перегони були розкішними. Ніхто з присутніх не зміг би заявити, що жінки водять гірше за чоловіків", - наступного дня написали в газеті L'Intransigeant. Наступного дня Найс отримала листа від компанії Bugatti. Їй пропонували стати водієм їхнього перегонового авто. І Найс одразу ж принесла компанії перемогу - виграла на її машині "Чемпіонат акторів", великий тогочасний турнір, у якому змагалися й чоловіки.За лічені місяці Еллі Найс стала однією з найбільших знаменитостей Франції.

Цього ж року Еллі Найс повернулася в Монтлері й там встановила новий наземний рекорд швидкості серед жінок - 197,7 км/год.

 

Рівнинні перегони 12 травня 1929 у Лодзі, які відкривали ІІ Чемпіонат Польщі. 5 кілометрова ділянка шосе між Лютомерском і Алексадровом. Зголосилося 16 учасників, з них 3 жінки: Галіна Познанська, Галіна Рогульська і Надія Мархлевска. Кращий результат серед жінок показала Познанська на “Austro-Daimler” 6-те місце в абсолюті.

 

Львів 1929. Варштати механічні на вул.Янівській.
На світлині автомобіль “Laurin & Klement 110” та водій пані Захраднік.В, учасниця VIII Міжнародного райду автоклубу польського. Маршрут Варшава-Львів-Перемишль-Прага-Варшава(3114 км) складався з восьми етапів. Не щастило пані Захраднік від самого початку. Автомобіль ламався на кожному етапі ,але все ж доїхав до фінішу у Варшаві. Результат 21 місце серед 25 учасників .
Праворуч, камергер гонки, пан Заленський

 

1930 рік

Еллі Найс їде до США, щоб змагатися на ґрунтовому треку на автомобілях Miller із наддувом. Вона бере участь у перегонах на авто Міллер у 16 містах США. Спочатку з нею уклали контракт як із рекламним водієм на ставці. Вона сиділа за кермом без шолома, бо, за словами Найс, "юрбі глядачів завжди подобалося бачити, як тріпотить моє волосся на вітрі". Далі була ще одна велика рекламна угода, цього разу - з компанією Esso. Завдяки машині Найс тепер знали як Королеву Bugatti. Одного разу під час перегонів у Вінстон-Сейлемі вона розбилася, виповзла з-під машини й почала співати глядачам.

 

 

Перші кільцеві перегони у Львові. 8.09.
У класі туристичних авто стартує Марія Козьмянова (АР) на
“Astro-Daimler ADM” і перемагає у заїзді на 7 кіл серед 7 учасників. Показує середню швидкість 67,436 км/год.

Тільки значна увага до поворотів дала можливість мені здобути перемогу.

Цього ж року Козьмянова завойовує І місце в V автомобільномі ралі пань. Кілометрову дистанцію вона подолала за 41.4 сек при старті з місця. Апри старті з ходу за 30,2сек швидкість 119км/год

 

13__1930___

Фото. 1930. Козьмянова на своєму Austro-Daimler №1 на перших  кільцевих перегонах Львівським трикутником

 

 

1931 рік.

Анетт-Сесіль Роз-Ітьї пересідає на Bugatti T37 і на цьому авто виборює наступні результати: вона була сьомою в Гран Прі Тунісу, четвертою в Circuit du Dauphine і третьою в Marne GP.

Багата і всесвітньо відома, Еллі Найс повернулася в Європу, рішуче налаштована змусити журі сприймати її серйозно як гонщицю Гран-прі. І її сприйняли серйозно. У першому Гран-прі сезону (це було за якихось 19 років до заснування Чемпіонату світу Формула-1) вона прийшла четвертою в перегонах у Реймсі. Серед його учасників були Філіпп Етанселен, Рене Дрейфус і Луї Широн. Усі вони вже були або стануть у майбутньому переможцями Гра-прі в "золоту добу" цього виду спорту.

 

Перші міжнародні перегони у Львові 8.06

В команді Ганса Штукака приїжджає відома репортерка і тенісистка Паула фон Резнічек. Як навіть дає показовий тенісний матч поблизу старту.

 

16__1932____

Фото. 1931. Паула фон Резнічек і Ганс Штук на перших міжнародних кільцевих перегонах Львівським трикутником

 


07/08/ фінішує на таргах східних V Зязд Гвяздісти. Там присутні декілька жінок

Під №1 у класі туристичних авто стартує вже відома Козьмянова на яскраво-жовтому “Astro-Daimler ADM” на прізвисько “жовток”. Результат 3 місце. 62,756км/год. У Штука 68,621 — І місце

 

1931____

 

Фото: 1931. Козьмянова в очікуванні старту на перших міжнародних кільцевих перегонах Львівським трикутником

1931__AD_N1

 

Фото. 1931. Козьмянова на своєму Austro-Daimler №1 на перших міжнародних кільцевих перегонах Львівським трикутником

 

 

1932 рік

Аннет-Сесіль Роз-Ітьї здобуває першу перемогу в Trophеe de Provence, покращує свій туніський фінішний результат до п’ятого і посіла четверте місце в Касабланці.

 

18-19.06 У Львові проходять перші перегони зі статусом Гран Прі (треті кільцеві і другі міжнародні)

Знову прибуває Паула фон Резнічек в команді Штука.

Вперше заявляється Роз-Ітьї Аннет з Франції. Але з різних причин не прибуває

 

 

1933 рік

Аннет-Сесіль Роз-Ітьї продовжує переможний поступ: перемога в Гран Прі Пікардії на Bugatti T37, четверта на французькій трасі «Альбі» і п’ята у Лімбургському Гран Прі у Польщі. Керуючи Bugatti T39A з Хосе Скароном, вона стає восьмою в Гран Прі Дьєппа.

Еллі Найс пересідає з Bugatti на Alfa Romeo. Змагаючись того року на Гран-прі в Монці, вона фінішувала третьою в одному заїзді, хоча того трагічного дня загинуло троє водіїв і в історію автомобільних перегонів він увійшов під назвою Чорної неділі.

 

1933____

Фото. Еллі Найс на Альфа-Ромео


У Львові проходять другі і останні перегони зі статусом Гран Прі (четверті кільцеві і третіі міжнародні)

Роз-Ітьї Аннет стартує в Нюрбургрінгу але не фінішує.

Вона разом з Козьмяновою дають попередню згоду на участь у ГПЛ.

 

4 червня Вітторія Орсіні, коли вже перші учаники приїхали до Львова, зателефонувала до Оргкомітету і за 15 хвилин переконала про необхідність своєї участі. Таким чином у класі до 1,5л несподівано виник новий Кубок- вперше вЄвропі в звичайних кільцевих перегонах (тобто не суто жіночих) передбачався старт одразу трьох майстринь керма! Кожна з них набула чималого досвіду у різноманітних змаганнях і їхня зустріч на львівській бруківці набула ознак справжньої європейської сенсації.

 

1933_

Фото. 1933. Орсіні на Львівському трикутнику


У понеділок 5.06 приїхала Маря Людвіга Козьмянова. Місцеві мешканці угледіли знайомий жовтий АД що тягнув на мотузці Bugatti 37А керований Козьмяновою. Їй створили справжню овацію.

Козьмянова, прибувши до клубу визнає найсерйознішою суперницею Роз-Ітьї. Але фона налаштована на перемогу адже з нею талісман — фокстерєр Бабця.

9.06 у офісф МКА реєструється Роз-Ітьї. Вона одразу ж поїхала оглядати трасу і визнала що недаремно подолала важкий шлях до Львова.

На 38 річну Роз-Ітьї оголосили справжнє полювання репортери, яке закінчилося справжньою облогою її номера в Жоржі. Вона дотепер брала участь в різноманітних автопригодах, в тч їй вдалося вибороти одне з чільних місць у сімсоткілометрових перегонах у мароканській пустелі. Але Галицькі дороги справили на неї гнітюче враження. Якби не постійна телефонна підтримка МКА то ще з середини дороги експедиція з трьох авт повернула б додому. Не було польської візи і вона 4 години ламала опір польських прикордонників і митників.

Про львівську трасу вона сказала наступне: “Швидкість? То ж не є перегони на швидкість. Як на гірській 300км трасі можна говорити про вирішення долі перегонів швидкістю? Тут треба мати голову на плечах!”

Ще її фраза у Львові: “Автоспорт, а точніше — перегони, в яких я стартую вже шість років, є для мене всім. Тобто я займаюся спортом задля спорту, а не для оплесків...”

Вона не любить суто жіночих змагань, а відчуває справжній смак лиш у перегонах без знижок за статевою ознакою.. І рада що МКА встановив жіночий приз.

Вона крім авто захоплюється ще авіацією і мандрівками. “Але все це не перешкоджає мен бути жінкою і мати усі слабкості, притаманні красивій статі. Понад усе я захоплююся гарним одягом”.

 

 

Для організаторів найсумнівнішою виглядала ситуація з подоланням маршруту до Львова графинею Орсіні. Вона настільки заглибилась у вивчення особливостей дорожнього ркхк Галичини, що виникли сумніви чи вдасться їй взагалі прибути до Львова.

Вона приїхала до Львова 10.06 у сцботу о 10год15хв.

 

Отримали стартові номери: Розе-Ітьї 26, Козьмянова -34, Орсіні — 38.

 

Неділя 11.06. Дощ

 

Роз-Ітьї На бугатті 57 А — найновіше, лише 2 місяці як придбане.
Козьмянова на Бугатті 37А

Вітторія Орсіні — Maserati Tipo 26-8C. Вона лиш другий рік бере участь у перегонах. У VIII Coppa Acerbo у Pescara ,була 10-ю. А наприкінці сезону 1932 — четвертою на III Carcuit du Cap D'Antibes 1500. На початку цього року — 10 місце IX Circuito di Alessandria

Результат перегонів для жінок склався наступним счином:

Повністю подолала трасу тільки Роз-Ітьї : 94 кола
Козьмянова невдало проходить один з поворотів на 35 колі і змушена змінити колеса. . не класифікована.

Орсіні вже на 7 колі відмовилася від участі мотивуючи втомою від дороги. Зважаючи на негоду і вік глядачі підтримали її схід з трачи оплесками.

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Каталог магазину

Автори
Атоян Артем
Бернакевич Леся
Брем Стокер
Вальтер Скотт
Виноградський Б.А.
Волошин Любов
Гавришкевич Ігор
Гержик Сергій
Горак Роман
Дацко Н.Р.
Донцов Дмитро
Дубович Іван
Загородній А.Г.
Кінтер Ганна
Калинович Олексій
Карпинець Іван Іванович
Карпинець Ірина
Кипріян Мирон
Коваль Сергій
Колісник Олексій Петрович
Комаринець Олександра
Кот Мирослава
Кривенко Олександр
Куспись Світлана
Лесик Олена
Литовченко Тимур
Лозовюк Ростислав
Лотоцький Антін
Любів Богуслав
Марія Ефф
Маців Б.
Мисан Віктор, Вербицька Катерина, Войтенко Олександр
Митренко Осмир
Москалюк Віктор Макарович
Нагорний Олександр
Нога Олександр
Олексій Спейсер Кацай
Паланиця Олег
Пашко Ян
Пилат Володимир
Пилипенко Л.М.
Пиплипчук Павло
Рабатко Роман
Радутний Радій
Радутний Радій
Редакція
Сейфер Стефан
Семен Василь
Синякевич І.М.
Стецько Л.С.
Сумцов Микола Федорович
Тарновська Катерина
Фенімор Купер
Фернеза Северин
Фрис В.
Черемський Костянтин Петрович
Школик А.М.
Яців Роман
Таіпеле Ілкка
Фернеза Роман
Калита Василь Володимирович
Купчинський Роман
Ліщинер Михайло
Полєк Микола
Калинович Володимир
Томін Юрій Семенович
Романишин Юрій Олександрович
Паращак Ігор Миколайович
Коритко Роман Федорович
Данилевська-Милян Мирослава
Хрущак Володимир
Британчук Олександр
Зінків Ірина
Тимчук Володимир
Білобривка Ростислав Іванович
Категорії
Інші
Гумор, сатира
Детективи. Бойовики. Трилери
Дитяча література
Для домашнього читання
Довідкова література
Енциклопедії, довідники і словники
Журнали
Мандрівки. Відпочинок. Хобі. Спорт
Мистецтво. Культура. Філологія
Монографії
Навчальна література
Наука. Техніка. Медицина
Періодика
Поезія
Релігія. Окультизм. Езотерика
Співаники
Суспільні і громадські науки
Художння література. Біографії. Мемуари
АвтоФанКлуб \"ЗАЗ-Козак\"
МСК FIA
Серії
Анекдоти
Велеско
Дієти на різні хвороби
Дволиций детектив
Дитяча серія
Класика
Кулінарія
Міський роман
Поезія
Фантастика
Художні та фотоальбоми

Розширений пошук


Ціна від До

Виробники


Ваш кошик

Ваша корзина порожня
Графік роботи

Архів статей

Підписка на новини

Ім'я:

Email:

Останні коментарі

Відвідувачі

Сьогодні: 1
Вчора: 5
За цей тиждень: 12
За попередній тиждень: 17
У цьому місяці: 29
За попередній місяць: 404
Всього: 41106

JoomlaWatch Stats 1.2.9 by Matej Kovalwww.cys.ru© 2022 Видавничий Дім Панорама. Всі права захищено.
© 2006-2009 Українська локалізація: Joomla! Україна. Всі права захищено!
Joomla! - безкоштовне програмне забезпечення, яке розповсюджується за ліцензією GNU/GPL.

S5 Box

godunuukГодини роботи:

з 09:00 до 17:00telefonтел.: (032) 297-06-76E-mail для контактів

Контактна форма сайту