English Polish Russian  

Перші жінки за кермом авто

Вівторок, 11 лютого 2020, 13:57

PDFДрукe-mail

Перші Жінки за кермом.

Частина І (до 1900 року включно)

2__2___1

 

 

Жіноча транспортна проблема, ймовірно, розпочалася у часи Людовіка ХV. Коли екіпажем керувала гарна пані, відразу ж збігалися її прихильники, що часто ставало причиною заторів на вузьких і переповнених паризьких вуличках. Тоді король наказав міністру д’Аргенсону будь-що навести лад на дорогах.

Міністр не хотів псувати стосунки з впливовими при дворі красунями і згодом видав цікавий наказ: “Про заборону на керування засобами перевезення для всіх вельмишановних пань у віці до тридцяти років”. Після цього водієм екіпажу могли бути тільки найсміливіші жінки. Бо виявилося, що набагато менше мужності потрібно для того, щоби впоратися з гарячим конем у вузькій вуличці, ніж для того, щоби визнати свій справжній вік.

 

1888 рік

131 рік тому у серпні 39-річна Берта Бенц здійснила історичну поїздку триколісній самохідній колясці Benz Patent Motorwagen № 3 , створеній її чоловіком.

Фактично, першим автомобілістом у світі була жінка! Так стверджує Mercedes-Benz.

У 1886 Карл Бенц збудував перший у світі автомобіль. Однак не вірив, що він готовий виїхати на дороги. Але одна жінка знала, що світ вже готовий побачити диво. Це була його дружина – Берта Бенц


2____1888

На фото Берта Бенц


В серпні 1888 року вона разом із синами Ойгеном і Ріхардом взяла без дозволу мотоколяску (яка вже встигла отримати приз на виставці у Мюнхені а до того перміщалася лише по майстерні) і вирушила до мами у Пфорцхайм за 106 км від дому Бенца в Мангеймі.

1____


 

На фото Benz Patent Motorwagen

Поїздка не була легкою. На одній з ділянок мандрівників зустрів підйом, який авто не могло подолати. Берті довелось посадити одного з синів за кермо, а з іншим штовхати транспорт. Далі в двигуні розірвався ланцюг. Жінка знайшла коваля та відремонтувала двигун. Потім щось пробило ізоляцію електричного дроту запалення. Берта відремонтувала це підв'язкою від панчохи, а корок в паливній трубі прочистила шпилькою від капелюха.
У коляски стерлись шкіряні гальмівні накладки - і фрау Бенц заїхала до чоботаря.

Так, автомобілю знадобилась дозаправка. Оскільки АЗС у той час не існувало, за пальним вона вирушила до аптеки, де прибала 10 літрів лігроїну – цей нафтопродукт використовувався для прання.

Коли її хлопці і кілька місцевих фермерів вимушені були штовхати авто під гору, оскільки його мотор потужністю 2,5 кс не міг витягнути. Вже потім вона порадила чоловікові зробити в колясці другу передачу.

Маршрут поїздки прокладався так, аби поблизу були водойми – двигуну потрібна була вода для охолодження. Наприкінці подорожі довжиною понад 100 км машина усе ж здалась і останні кілька кілометрів її довелось штовхати.

 

2__22___

На фото: Берта Бенц штовхає авто


 

Мандрівка дружини допомогла Бенцу зрозуміти та прибрати недоліки автомобіля. А Берта Бенц не лише прорекламувала автівку чоловіка, а й стала першою жінкою за кермом транспортного засобу з двигуном внутрішнього згоряння.
25 лютого 2008 року Меморіальна траса Берти Бенц отримала офіційний статус туристичної.

Берта прожила 95 років.


2__3____95

 

Берта Бенц у 95річному віці

 

1890

11 червня на гоночній трасі Лонг-Шемпс у Парижі відбулися перші відомі дамські перегони. Їх анонсували як "Championnat des Chauffeuses" (Чемпіонат серед жінок-водіїв) і проходили вони у рамках перегонів для учасників шоубізнесу. Серед учасників були: водевільська актриса (Еллен Жуані) та художник-костюмер Леа Лемуан. Ці перегони згодом отримають назву "Championnat des Artistes" (Чемпіонат митців). У перші дні вони в основному складалися з велосипедних перегонів, в яких також брали участь деякі «шофери». Організатор: газета Paris Echo.

Змагалися вісім жінок на мотоциклах De Dion. Формат заходу складався з трьох заїздів, по одному колу в кожному, і фінальний, з двох кіл. Результати були такими:

Заїзд 1

1. Леа Лемуан (Léa Lemoine)

2. Еллен Жуані (Ellen Jouanny )

3. Жейн Бойе (Jane Boié )

Заїзд 2

1. "Горбань" (Bossu)

2. Жермен Доверн (Germaine Doverne)

3. Елен Дарбел (Hélène Darbel)

Заїзд 3

1. Де Грандвал (De Grandval)

2. "Хелле"(Hellé )

Фінал

1. Леа Лемуан (Léa Lemoine)

2. Де Грандвал (De Grandval)

3. "Горбань" (Bossu)

Усі учасники змагань отримали призи, а переможець Леа Лемуан отримала браслет. "Чемпіонат" проводився щонайменше тричі, між 1897 та 1899 роками. Деякі водії, зокрема Лея Лемуйн, брали участь у всіх трьох подіях.

 

1890__

На фото - Крістабель Ілліс

 

1893

Ми можемо лиш подякувати Маргарет А. Вілкокс за тепло у салоні авто, коли їхатимемо при мінусових температурах в січні. Марарет була однією з небагатьох жінок-механіків в кінці 1800-х років. Вона винайшла спосіб направити тепле повітря з двигунів назад в машину і зігріти пальці ніг пасажирів. Її винахід було сприйнято добре, але залишалися проблеми з безпекою: температура підігріву була неконтрольованою. Вілкокс змогла отримати патент на своє опалювальний пристрій в 1893 році, і її розробка є основою сучасної системи опалення в автомобілях.

 

 

1897

Баронеса Хелен ван Жульєн (Helen van Zuylen) разом з Каміллою дю Гаст і Герцогинею д'Юзес, Анн де Рошуар де Мортемар, утворили групу французьких жінок-піонерів авто, що отримали аналог водійських прав.


1897_____Pmeu_Dunlop

На фото Елен Джоані на трициклі Pmeu Dunlop

 

1898

Баронеса Хелен ван Жульєн (Helen van Zuylen), дружина президента автомобільного клубу Франції, змагалася під іменем “Равлик” у перегонах Париж-Амстердам-Париж. Таким чином, вона стала стала першою жінкою-водієм, що взяла участь в міжнародних пеергонах.

В Росії вперше за кермо сіла жінка у 1898 г. Це була пані Коцентська (за іншими даними Клієнтська), відома на той час велосипедистка. Її імя та рід занять історія не зберегла, але вона першою з жінок Російської імперії отримала дозвіл на керування “мотором”.

 


1898___

На фото Хелен ван Жульєн


1899

Графиня Ельза д'Албріцці- фінішувала дев'ятою за маршрутом Падуя-Віченца-Тієне-Бассано-Тревізіо-Падуя, керуючи легким автомобілем «Бенц». Це робить її першою жінкою, яка фінішувала в першій десятці авто.

 

1900

Автомобільна Гімхана Ranelagh

У липні 1900 року в клубі Ranelagh в Лондонському Барнсі, відбулася перші жіночі перегони у Великобританії, як складова автомобільної Gymkhana Ranelagh, що складалася з серії перегонів, челенджів та автоігор. Заїзд проходив на трасі довжиною трохи менше милі і складався з одного кола. Результати були такими:

1. Пані Веблін (Weblyn), Daimler “Parisian” 6 к.с.

2. Пані Едвард Кеннард ( Edward Kennard), De Dion Voiturette

3. Пані М. Ллойд-Прайс (M. Lloyd-Price), Panhard 4 к.с.

DNF: Міс Віра Батлер (Vera Butler), Panhard 6 к.с.

Пізніше Віра Батлер також взяла участь у "Старт-Стоп Гандикапі".

Тривалий час існувала певна плутанина навколо цих перегонів, оскільки "Веблін" десь був записаний як "Вемблін", що ускладнювало перевірку місця їх проведення.

"Гімхана" не була одноразовою. У 1904 р. організовано дамські перегони, але, оскільки зареєструвалася лише один водій, місіс Джордж Трупп (George Thrupp), їй було присуджено премію за прогулянку. Після чого "Гімхана" стала офіційною подією Жіночого автомобільного клубу, першого жіночого автомобільного клубу у Великобританії. Вони використовували спортзали в Ranelagh щонайменше у 1905 та 1906 роках.

Луїза Базальгетта - мабуть, перша британська гонщиця-водійка. Вона стартувала на перегонах 1000 миль у 1900 році, керуючи бензиновим авто 3 к.с. Того разу вона не пройшла цілої траси, але нагороджена срібною медаллю за свій старт в одній з класифікацій. Раніше вона часто згадувалась у британських газетах за автомобільні пригоди та своє захоплення автомобілями. Вона продовжувала стартувати у випробуваннях на швидкість, періодично після 1900 року, включаючи випробування Бексхіл-он-Сі в 1903 році.

Ймовірно перші
жіночі пеергони в США, відбулися у Вашингтон Парку Чикаго, у вересні 1900 року. Траса довжиною в одну милю мала форму неправильного овалу. Дві жінки взяли участь, але марки та моделі їхніх автомобілів не зафіксовані. Можливо, це були електромобілі, які на той час вважалися найпридатнішими для жінок-водіїв. Водій під іменем Джанетта Ліндстром (Jeanette Lindstrom), реєструється на перегони на електромобілі. Заїзд проходив у два кола. Результати: 1. Пані Джанетта Ліндстром, 2. Пані M.E. Райан (M.E. Ryan).

 

Мереседес (Адріанна Маррієта Рамона Еллінек)

Не можна оминути увагою історії легендарної марки Mercedes, що розпочалася у 1900 році. Тоді австрійський підприємець Еміль Єллінек наполіг, аби новий автомобіль компанії назвали на честь його третьої доньки — Мерседес.

Дівчинка мала інше офіційне ім’я, яке отримала при народженні - Адріанна Маррієта Рамона, але вдома всі називали її Мерседесіспанської перекладається як «милосердна»).

Невдовзі, у 1902 році назва Mercedes стала офіційною торговою маркою компанії. Сама дівчина автомобілями особливо не цікавилася і достатньо рано померла від туберкульозу. Але її ім’я принесло компанії успіх та славу, а сам автомобіль до цього часу вважається одним з надійніших та найпрестижніших у світі.

«Мабуть, я єдиний батько, якого будуть пам’ятати за іменем доньки!». Так Еміль Єллінек прокоментував зміну власного прізвища Еллінек - на Мерседес. І не помилився.

В США вперше видають жінці водійське посвідчення.

 

Роман Фернеза

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Каталог магазину

Автори
Атоян Артем
Бернакевич Леся
Брем Стокер
Вальтер Скотт
Виноградський Б.А.
Волошин Любов
Гавришкевич Ігор
Гержик Сергій
Горак Роман
Дацко Н.Р.
Донцов Дмитро
Дубович Іван
Загородній А.Г.
Кінтер Ганна
Калинович Олексій
Карпинець Іван Іванович
Карпинець Ірина
Кипріян Мирон
Коваль Сергій
Колісник Олексій Петрович
Комаринець Олександра
Кот Мирослава
Кривенко Олександр
Куспись Світлана
Лесик Олена
Литовченко Тимур
Лозовюк Ростислав
Лотоцький Антін
Любів Богуслав
Марія Ефф
Маців Б.
Мисан Віктор, Вербицька Катерина, Войтенко Олександр
Митренко Осмир
Москалюк Віктор Макарович
Нагорний Олександр
Нога Олександр
Олексій Спейсер Кацай
Паланиця Олег
Пашко Ян
Пилат Володимир
Пилипенко Л.М.
Пиплипчук Павло
Рабатко Роман
Радутний Радій
Радутний Радій
Редакція
Сейфер Стефан
Семен Василь
Синякевич І.М.
Стецько Л.С.
Сумцов Микола Федорович
Тарновська Катерина
Фенімор Купер
Фернеза Северин
Фрис В.
Черемський Костянтин Петрович
Школик А.М.
Яців Роман
Таіпеле Ілкка
Фернеза Роман
Калита Василь Володимирович
Купчинський Роман
Ліщинер Михайло
Полєк Микола
Калинович Володимир
Томін Юрій Семенович
Романишин Юрій Олександрович
Паращак Ігор Миколайович
Коритко Роман Федорович
Данилевська-Милян Мирослава
Хрущак Володимир
Британчук Олександр
Зінків Ірина
Тимчук Володимир
Білобривка Ростислав Іванович
Категорії
Інші
Гумор, сатира
Детективи. Бойовики. Трилери
Дитяча література
Для домашнього читання
Довідкова література
Енциклопедії, довідники і словники
Журнали
Мандрівки. Відпочинок. Хобі. Спорт
Мистецтво. Культура. Філологія
Монографії
Навчальна література
Наука. Техніка. Медицина
Періодика
Поезія
Релігія. Окультизм. Езотерика
Співаники
Суспільні і громадські науки
Художння література. Біографії. Мемуари
АвтоФанКлуб \"ЗАЗ-Козак\"
МСК FIA
Серії
Анекдоти
Велеско
Дієти на різні хвороби
Дволиций детектив
Дитяча серія
Класика
Кулінарія
Міський роман
Поезія
Фантастика
Художні та фотоальбоми

Розширений пошук


Ціна від До

Виробники


Ваш кошик

Ваша корзина порожня
Графік роботи

Архів статей

Підписка на новини

Ім'я:

Email:

Останні коментарі

Відвідувачі

Сьогодні: 1
Вчора: 1
За цей тиждень: 12
За попередній тиждень: 16
У цьому місяці: 28
За попередній місяць: 393
Всього: 41104

JoomlaWatch Stats 1.2.9 by Matej Kovalwww.cys.ru© 2022 Видавничий Дім Панорама. Всі права захищено.
© 2006-2009 Українська локалізація: Joomla! Україна. Всі права захищено!
Joomla! - безкоштовне програмне забезпечення, яке розповсюджується за ліцензією GNU/GPL.

S5 Box

godunuukГодини роботи:

з 09:00 до 17:00telefonтел.: (032) 297-06-76E-mail для контактів

Контактна форма сайту