ЛЕОПОЛІС ГРАН ПРІ
новітня історія ГРАН ПРІ ЛЬВОВА
ХХ століття набирає обертів. А разом з ним і його неодмінний атрибут — автомобіль. Цей механічний витвір людського генія впевнено завойовує собі життєвий простір у всіх галузях діяльності людини, в тому числі і у спорті. Дедалі більшої популярності набувають різноманітні автоперегони: рівнинні, гірські, кільцеві і тп. З'являються перші переможці, чемпіони і рекордсмени, перші кумири публіки і перші жертви.
1929 рік.: у Монте Карло стартували перші і єдині у світі кільцеві перегони міськими вулицями, які одразу здобули широку популярність у водіїв, а особливо у глядачів через свою видовищність і можливість спостерігати за перепетіями перегонів на більшій частині траси.
1930 рік: Малопольський автомобільний клуб зі штаб-квартирою у Львові, вирішує провести кільцеві перегони міськими вулицями на зразок Монте-Карло. Визначається траса з довжиною кола 3041м: вулиця Пелчинська (сучасна вул.Вітовського) — пл. Софії (сучасна пл. І.Франка) — вул. Стрийська - вул. Абрамовичів (сучасна полога верхня частина вул. Гвардійська) — вул. Кадетська (сучасна похила частина вул.Гвардійська). Конфігурація траси нагадує трикутник з зрізаними кутами — саме через це вона отримує назву “Львівський трикутник”. Задум стає реальністю реальністю 6-8 вересня 1930 року. У ці дні на “Львівському трикутнику” стартує 18 спортсменів — цвіт тогочасного польського автоспорту. У найпрестижнішому класі гоночних авто (ГА) перемогу здобуває титулований гонщик з Варшави Генрик Ліефельд, який долає 17 кіл (51,697км) за 2'12,5''. Вже наступного року львівські перегони отримують статус міжнародних.
1931 рвк: 7-8 червня стартовий перелік “Львівського трикутника” включав 23 гонщики з 6 Європейський країн. Переможцем у найпрестижнішому класі ГА став німець Ганс Штук — зірка тогочасного європейського автоспорту.
1932 рік: A.I.A.C.R. надає перегонам “Львівським трикутником” статус “Гран Прі міста Львова”. Це унікальне явище — статус Гран Прі присвоєно містові а не країні — стало можливим завдяки недалекоглядній позиції Автомобільклубу Польського з Варшави — головного на той час клубу у країні. 18-19 червня 1932 року у стартовому списку 27 гонщиків з 5-ти країн Європи. Серед них зірки першої величини: Ганс Штук та Рудольф Карачіола. Останній стає переможцем у класі ГА.
1933 рік: 11 червня стартує другий і останній Гран Прі Львова “Львівським трикутником”. На перегони зареєструвалося 23 автомобілі у класі понад 1,5л і 12 автомобілів у класі до 1,5л з 12 країн Європи. Перемагає у найпрестижнішому класі (понад 1,5 л) норвезький гонщик Євген Бьорнштадт, встановивши на своєму “Alfa Romeo 8C 2300” досі ніким не подоланий рекорд кола 2'02,5'' (89,368 км/год).
11 червня 1933 року історія “Гран Прі Львова” закінчується. Криза, відсутність коштів, ІІ світова війна, радянська влада, яка не хотіла бачити інших здобутків крім комуністичних, призводять до того, що славетні сторінки історії львівського автоспорту відходять у забуття.
Настає ХХІ століття.
Рік 2000. Львівська міська рада, у відповідь на звернення ЛМГО “Ініціатива” (АФК “ЗАЗ-Козак” у той час був підрозділом цієї громадської організації) вирішує провести 2-4 червня 2000 року у м.Львові автоперегони “Львівський трикутник-2000“ на автомобілях вітчизняного виробництва “Запорожець“ (модель ЗАЗ-965). Група ентузіастів з АФК “ЗАЗ-Козак” на чолі з Євгеном Кравсом вперше за останні сім десятків років відновлює кільцеві перегони “Львівським трикутником”. На традиційній трасі “Львівського трикутника”, яка, до речі, збереглася незмінною з 1932 року, перекривається рух. На старт шикуються 12 “Запорожців” ЗАЗ 965 зі Львова, Червонограда, Рівного. Шкода, що ця, безумовно важлива, подія не мала свого продовження. Але ідея народилася, і вона вже витала в умах львівських автомобілістів і, рано чи пізно, їй судилося втілитися у життя. Наступних шість років про перегони “Львівським трикутником” тільки говорили, і то говорили багато і часто.
Рік 2005. Виходить книга Артема Атояна “Гран Прі Львова”, яка систематизує інформацію про перегони 1930-1933років і формує базу для відновлення перегонів. У цьому ж році, з ініціативи Сергія Маліка - президента КМАМК (Київський міський автомотоклуб) — у Львові, на стіні будинку №40 по вул. Вітовського встановлюється (поки неофіційно) пам'ятна дошка присвячена перегонам 1930-1933 років.
Рік 2006. 30 вересня. В рамках святкування 750 річниці міста Львова, на запрошення АФК “ЗАЗ Козак “ до Львова з'їжджається 34 старожитні автомобілі з України та Польщі. В програмі свята виставка автомобілів на пл. А. Міцкевича. АФК “ЗАЗ Козак” знову піднімає питання перегонів “Львівським трикутником”. Власники старожитніх автомобілів - учасники свята на власний розсуд здійснюють проїзд історичною трасою без перекриття руху.
І знову перерва тривалістю майже 5 років. За цей час члени АФК “ЗАЗ-Козак” освоюють Європу. Старенькі “Горбаті” подорожують дорогами Польщі, Німеччини, Австрії, Франції, Бельгії, Люксембургу, Угорщини, Чехії, Словаччини. Відвідують різноманітні фестивалі старожитніх автомобілів, набуваючи досвіду та популярності, які виявляться неоціненними при відновленні перегонів “Львівським трикутником”.
Рік 2010. З ініціативи Романа Фернези ГО “АФК “ЗАЗ-Козак” організовує перший міжнародний фестиваль старожитніх автомобілів “Запорозькі забави з левами 2010”. Фестиваль триває 2 дні: 12-13 червня. В програму фестивалю включено перегони трасою “Львівський трикутник” в режимі дороги загального користування без перекриття руху. До перегонів допускаються виключно історичні автомобілі, яким на 1-е січня 2010 року виповнилося 25 років з дня випуску. У фестивалі взяли участь 31 автомобільний екіпаж та три мотоциклетних з них 6 автомобілів прибуло з Польщі. Чотирнадцять (майже половина учасників) змагалися на старожитніх «ЗАЗ 965».
Першого дня автомобілісти їздили дорогами мальовничого смт. Брюховичі (приміська територія Львова). Завдання – подолати складний маршрут за легендою і виконати низку вправ на водійську майстерність та винахідливість.
Другий день було присвячено перегонам трасою “Львівський трикутник”. Автомобілі стартували та фінішували з площі біля монументу Слави. Організатор вибрав саме це місце для старту-фінішу з тієї причини, що траса не перекривалася а перегони проходили дорогою загального користування з дотриманням ПДР, хоча історично, старт-фініш розташовувався на вул. Вітовського, навпроти входу до парку ім. Б.Хмельницького.
Старт і фініш давав палкий прихильник відновлення “Гран Прі Львова” Богдан Бабяк, який спеціально з цією метою прибув із Варшави (Польща).
Траса складалася з 3-х кіл. Загальна протяжність — 9,123км, які учасники мали подолати якнайшвидще, але при цьому не порушуючи ПДР.
Великий Кубок імені Першого переможця довоєнних Гран-прі Львова, чемпіона Польщі Генріха Лієфельда вибороли Павло та Андрій Володько (автомобіль «Autobianсi A111 Elite»1982рв). Кубок особисто вручали Генеральний консул РП у Львові Гжегож Опалінські та п’ятиразовий чемпіон з ралі Василь Ростоцький. Малий «Кришталевий лев» і Кубок вибороли Малгожата і Гжегож Собонь (автомобіль «Fiat 124 Spider» 1972рв). Найстаріший автомобіль на цих змаганнях – «Opel Olimpia» 1930 рв (власник – львів’янин Олег Савич). Кубок імені Соломії Крушельницької здобув найвправніший жіночий екіпаж (за кермом «Запорожця» ЗАЗ-965 1968рв – Оксана Денис). ТМ «Мафон» встановила приз «Жінка за кермом» (переможець – Ольга Кулинич автомобіль ЗАЗ 965 1966рв). Страхова компанія «Здорово» – офіційний страховик перегонів – вручила іменні сертифікати наймолодшому і найстаршому водіям – Тарасу Цюванику (18 років) автомобль ЗАЗ-965 1961рв і Євгену Бальві (81 рік) автомобіль ЗАЗ-965 1968рв. Призи дісталися не лише переможцям: книжки Артема Атояна «Гран-прі Львова» з автографами автора вручено організаторам фестивалю й у номінації «За волю до перемоги».
Так почалися нові автоперегони трасою “Львівський трикутник” у новітній історії.
Перші автоперегони для історичних авто мали великий резонанс як серед глядачів, так і у ЗМІ. Ось далеко неповний перелік ЗМІ, які висвітлювали фестиваль і перегони: «Перший автомобільний», телеканал «Россия», ТСН (1+1), ТРК Львів, ZIK, журнал «Lvivtoday», газета «Високий замок», “Спортивна газета”, «Газета по-львівськи», журнал «АвтоЦентр».
У липні віце-президент АФК “ЗАЗ-Козак” Роман Фернеза зустрічається з керівництвом та членами Аквтомобільклубу Любельського (м.Люблін. Польща). Як результат зустрічі — рішення про співпрацю у проведенні перегонів класичних авто Львівським трикутником у 2014 році. Автомодільклуб Любельський погоджується представляти в особі Гжегожа Собоня АФК “ЗАЗ-Козак” у Польщі в питаннях організаціх перегонів.
У вересні до Львова приїжджає Богдан Бабяк з Варшави. На круглому столі у міського голови Львова Андрія Садового збираються: міський голова Андрій Садовий, секретар ради Володимир Квурт, начальник відділу культури Андрій Вороновський, президент АФК “ЗАЗ-Козак” Євген Кравс, віце-президент АФК “ЗАЗ-Козак” Роман Фернеза, президент Міжнародної асоціації реактивації та підтримки Гран Прі Львова Богдан Бабяк (Варшава, Польща). Результат зустрічі: рішення провести фестиваль “Леополіс-Гран-Прі” у червні 2011 року родзинкою якого будуть перегони Львівським трикутником під патронатом міського голови Львова.
Назва фестивалю “Леополіс-Гран-прі” , запропонована Богданом Бабяком, визнається найкращою з пропонованих, вона й стала в подальшому офіційним брендом перегонів класичних авто Львівським трикутником.
Рік 2011.
1 квітня Львівська міська рада та ГО “АФК “ЗАЗ-Козак” підписують Договір, згідно з яким ГО “АФК “ЗАЗ-Козак” отримує ексклюзивне право проведення фестивалю “Леополіс Гран Прі” до 31 грудня 2035оку.
Датою проведення “Леополіс-Гран-Прі 2011” стає 10-12 червня. Цього року виповнюється 80 років з дати проведення у Львові перших міжнародних автоперегонів Львівським трикутником. З цієї нагоди вирішено присвятити “Леополіс-Гран-Прі 2011” саме цій річниці. Свій патронат погодились надати фестивалю міський голова Львова Андрій Садовий, голова львівської облдержадміністрації Михайло Цимбалюк, Генеральний Консул Республіки Польща у Львові Гжегож Опаліньський.
Оргкомітет фестивалю виглядав наступним чином: директор Євген Кравс, технічний директор Роман Фернеза, Голова технічної комісії Володимир Кулинич, головний координатор Богдан Бабяк, протестний комісар Ігор Микитів, Спортивний комісар-радник Василь Ростоцький, керівник конкурсу елеганції Оксана Наконечна, суддя старт-фінішу Ігор Сапужак.
Формат Фестивалю: Виставки класичних автомобілів на площі Ринок, парад класичних авто вулицями Львова, Перегони класичних авто трасою “Львівський трикутник”, показ автомобільних мод часу випуску відповідних авто (колекція українських дизайнерів спільно з «Lviv Fashion Week»), представлення та нагородження учасників, пішохідний екскурсійно-пізнавальний квест історичною частиною Львова (конкурсна програма спільно з Компанією Фест). Шоу-перегони на дитячих електроавтомобілях «Формула-001» (дитячі «Чверть милі»). До 80-річчя перегонів відбулося спец погашення тематичної ювілейної марки та конверту.
Щодо самих перегонів: У неділю, 12 червня, траса Львівського трикутника перекривається для руху іншого транспорту постами ДАІ. Шість заїздів. Тривалість одного заїзду до 30 хв. Протяжність одного заїзду — 18,246 км. — 6 повних кіл трасою “Львівського трикутника”. Протяжність одного кола 3041м.
Перегони проводяться з обмеженням швидкості на окремих ділянках траси з пеналізацією (штрафами) за перевищення. Максимальна швидкість по трасі “Львівський трикутник” згідно з вимогами FIVA становить 50 км/год.
Суддівство: незалежна професійна ліцензована бригада (спарені електронні секундоміри та фотофініш), Головний суддя Ігор Сапужак.
Для участі у фестивалі реєструється 63 екіпажі з України (38), Польщі (24) та Литви (1) які розбиваються на 4 класи: Гран Прі (до 1960рв), Національний (тільки ЗАЗ-965), Малі авто (до 100см.куб і з роком випусу після 1960), Вільний.
Регламентом передбачено проходження траси (6 кіл) з обмеженою швидкістю. Кожне коло розбито на ділянки за складністю: підйом по вул. Стрийській — обмеження 50км/год, спуск по вул.Гвардійській — обмеження 40 км/год, вул.Вітовського та пл.Франка — обмеження 40 км.год. Траса обладнується відповідними знаками. Для контролю щвидкості при проходженні траси працює 3 мобільні групи ДАІ з маршалами траси та приладами фіксації швидкості.
Переможець визначається по факту найшвидшого проходження траси, але з дотриманням обмежень швидкості та максимального часу кола.
Призові місця розподілилися наступним чином:
Місце |
Старт.№ |
Автомобіль |
Рік випуску |
Країна |
Місто |
Клуб |
Пілот |
Штурман |
|
ГРАН ПРІ |
|||||||||
І |
29 |
Polski Fiat 508 S ІІІ |
1938 |
Польща |
Стальова Воля |
АК Стальова Воля |
Cтаніслав Поповіч |
|
Гоночні авто |
34 |
MG TD |
1952 |
Польща |
Кєльце |
АК Кєлєцкий |
Ришард Криштофік |
Вальдемар Васіньский |
Спортивні авто |
|
ІІ |
5 |
Mercedes Benc 220 |
1937 |
Польща |
Варшава |
АР |
Мацєк Ліхи |
|
|
ІІІ |
2 |
Fiat Arbita |
1933 |
Польща |
Варшава |
АК Любельський |
Ришард Пйотровський |
Адріана Нацьонжек |
|
НАЦІОНАЛЬНИЙ КЛАС |
|||||||||
І |
20 |
ЗАЗ 965 |
1964 |
Україна |
Львів |
АФК «ЗАЗ-Козак» |
Володимир Кулинич |
Оля Кулинич |
|
ІІ |
50 |
ЗАЗ 965 |
1964 |
Україна |
Запоріжжя |
|
Сергій Тищенко |
Анатолій Топчій |
|
ІІІ |
14 |
ЗАЗ 965 |
1968 |
Україна |
Львів |
АФК «ЗАЗ-Козак» |
Євген Бальва |
|
|
МАЛІ АВТО |
|||||||||
І |
26 |
Fiat 126 P |
1977 |
Польща |
Сокотув |
|
Пьотр Бакамут |
Агата Кустра |
|
ІІ |
22 |
Zastawa 750 |
1964 |
Польща |
Сокотув |
АК Жешівський |
Рафал Ліхота |
Моніка Вось |
|
ІІІ |
25 |
Fiat 126 P |
1983 |
Польща |
Сокотув |
|
Домінік Белз |
Павел Ліхота |
|
ВІДКРИТИЙ КЛАС |
|||||||||
І |
31 |
Warszawa 223 |
1972 |
Польща |
Пшчина Янковіце |
|
Анджей Росмус |
Андріан Росмус |
|
ІІ |
24 |
ГАЗ 21 «Волга» |
1960 |
Польща |
Люблін |
АК Жешівський |
Вєслав Ліхота |
Беата Лєхота |
|
ІІІ |
71 |
ГАЗ 21 «Волга» |
1963 |
Україна |
Львів |
|
Пшик Олег |
Пшик Христина |
|
Авто Фан Клуб "ЗАЗ-Козак засновує Головний кубок фестивалю: стилізована бронзова чаша – авторська робота скульптора Мирослава Дедишина. У 2011 році вручено переможцям окремо у класі гоночних та спортивних автомобілів. З 2012 року вручається тільки переможцеві у класі гоночних та спортивних автомобілів випущених до 31 січня 1939року. Кубок перехідний. Є власністю ГО “Авто-Фан-Клуб “ЗАЗ-Козак” і постійно зберігається у клубі. На чашу кубку наносяться гравіруванням імена переможців “Леополіс Гран-Прі” та їхні авто. Переможцям вручається диплом та замінний кубок.
Рік 2012. Через проведення у Евро 2012, вирішено змістити дату фестивалю “Леополіс-Гран-Прі 2012” на травень і провести його у дні святкування Дня міста Львова 4-6травня.
Силами АФК “ЗАЗ-Козак” реєструється у Міністерстві Культури України, реставрується і встановлюється на стіні будинку №40 по вул. Вітовського пам'ятна дошка присвячена перегонам 1930-1933 років.
Леополіс Гран Прі 2012 вперше включається до офіційного календаря ФАУ.
Крім того, АФК “ЗАЗ-Козак” подає заявку на включення фестивалю як етап у чемпіонат Польщі для класичних автомобілів (MPPZ).
Фактично оргкомітет фестивалю складається цього року лиш з двох осіб: директор Євген Кравс, секретар Світлана Кравс. Головний суддя він-же суддя старт-фінішу Ігор Сапужак
На фестивалі приїжджає для розгляду можливості включення “Леополіс Гран Прі” до MPPZ віце-президент Польської автомобільної спілки (PZM)Станіслав Ретерський (Stanisław Reterski).
Від ФАУ, фестиваль оглядає Голова комісії автомобільного спорту Микола Шредер.
Успіх Леополіс Гран Прі 2011 викликав значну зацікавленість як за кордоном так і в Україні. Цьогоріч загальна кількість автомобілів-учасників становить 66 одиниць, з них 37 — Польща, 1- Литва, Решта —
Україна. Вперше на змагання до України приїхали автомобілі яким понад 100 (!!!) років та автомобілі, які приймали участь у історичних довоєнних автоперегонах.
У цьому році АФК “ЗАЗ-Козак” засновує нові нагороди: Кубок Василя Ростоцького та Кубок Соломії Крушельницької.
Кубок Василя Ростоцького: головна нагорода для автомобілів ЗАЗ-965 “Національний клас”. Засновник нагороди 5-разовий чемпіон України з ралі Василь Ростоцький. Бронза. Автор - Юрій Мисько, авторська робота скульптора.
Вручається переможцеві у “Національному класі” . Кубок перехідний. Є власністю ГО “Авто-Фан-Клуб “ЗАЗ-Козак” і постійно зберігається у клубі. На чашу кубку наносяться гравіруванням імена переможців “Леополісу Гран-Прі” у Національному класі та їхні авто. Переможцям вручається диплом та замінний кубок. Використовується для промоції фестивалю та клубу.
Кубок Соломії Крушельницької: головна нагорода для кращого жіночого екіпажу. Засновник нагороди Авто Фан Клуб "ЗАЗ-Козак". Бронза. Автор - Леся Квик, авторська робота скульптора. Вручається з 2012 року за рішенням суддівської колегії жіночому екіпажеві, який досягнув найкращого результату у перегонах на “Львівському трикутнику”. Кубок перехідний. Є власністю ГО “Авто-Фан-Клуб “ЗАЗ-Козак” і постійно зберігається у клубі.
На чашу кубку наносяться гравіруванням імена переможців “Леополісу Гран-Прі” серед жіночих екіпажів та їхні авто. Переможцям вручається диплом та замінний кубок. Використовується для промоції фестивалю та клубу.
На історичній трасі «Львівський трикутник» змагалися ретро-автомобілі у 4 номінаціях.
Цього року дещо змінюються умови проведення перегонів: знімається вимога обмеження та контролю швидкості. Натомість встановлюються чотири стоп-лінії перед найскладнішими поворотами траси, перед якими зобов'язаний зупинитися кожен учасник перегонів. Факт зупинки фіксується маршалами стоп-ліній. Переможець визначається найшвидшим проходженням траси (6 кіл).
У класі А - авто до 1945 року (Головна нагорода) переміг Ст.№ 9, Станіслав Поповіч (Польша. м. Стальова Воля. Авто Фіат-508 S III, 1938рв). Друге місце виборює ст. №7, Мацєк Педа (Maciek Peda) Гоштин, Вєлькопольска на своєму Bugatti 40a, 1932рв. Третє місце у ст.№6, Томаша Остерлофа (Tomasz Osterlof) Вроцлавек, Польща на Riley, 1932рв.
У Національному класі Кубок Василя Ростоцького виборов також львівський екіпаж ЗАЗ-965, ст.№52 1963рв у складі Василь Шевченко та Назарій Бідник. Друге місце у Ігора та Маряни Микитів, ст.№14 на ЗАЗ-965 1967рв. Третє — ст.№65, Кіс Роман на ЗАЗ-965 1965рв.
У класі В — авто 1946-1965рв нагороди розподілилися наступним чином: Перше місце: ст.№28 Bicki Jacek на Mercedes Pagoda, 1958рв. Друге місце ст №27, Кекусь Єжи (Jerzy Kękuś) з штурманом Людвіком на Jaguar E – Type Cabrio, Третє місце ст №24, Мікош Бартек ( Mikosz Bartek ) на SAAB, 1959рв.
У класі D – авто понад 1965 рв, нагороди розподілилися наступним чином: Перше місце ст.№ 50, Прудніков Михайло (Дніпропетровськ) на «Mercury Monterey » 1956рв. Друге місце ст.№ 32 Лєсняк Лєшек (Lesniak Leszek) Польща. Третє місце, ст№ 31, Садовскі Влодек (Sadowski ), Люблін, Польща на “Jaguar E-type” 1968рв.
Кубок Соломії Крушельницької у львів’янки Оксани Денис (Запорожець ЗАЗ-965).
Кубок за найкраще реставрований автомобіль дістався Петру Могільнікову ГАЗ-21 («Волга»).
У Конкурсі екскурсійний квест перемогла київська команда «Легенд Кар» Володимира Олешко.
Костюмований конкурс Елеганції для екіпажів виграв автомобіль «Паккард -733» 1930 року випуску Ришарда Гаргуля (м. Краків).
У конкурсі глядацьких симпатій (нагорода мера Львова - срібна пам’ятна медаль) у екіпажа авто Rambler 1903рв – Марек і Халіна Санковскі.
В рамках фестивалю «Леополіс Гран-прі» відбувся ряд культурних та доброчинних акцій. У ангарі колишніх вагоноремонтних майстернях трамвайного депо відбулася доброчинна вечірка зі збору кроштів для реставрації даху та освітлення приміщення під Музей історії техніки.
До 80-річчя перегонів відбулося спец погашення тематичної ювілейної марки та конверту.
Незважаючи на загалом непогане враження про фестиваль, відгуки офіційних осіб (окрім п.Ретерського, на фестивалі був предсатвник PZM, який брав участь інкогніто як учасник) були негативними, і спроба увійти до MPPZ, як окремий етап, не вдалася.
У цьому ж таки році загальні збори ГО “Авто-Фан-Клуб “ЗАЗ-Козак” вирішують змінити президента. Більшістю головсів президентом клубу обирають Володимира Кулинича.
У грудні 2012р досягається згоди між ГО “АФК “ЗАЗ-Козак” і Холдингом емоцій “!Fest” про спільне проведення фестивалю “Леополіс Гран прі 2013”.
Рік 2013.
Цьогоріч фестиваль заплановано на 20-23 червня.
Співорганізатором ЛГП стає компанія ФЕСТ. Що дає змогу долучити до організації значні матеріальні та виконавські ресурси.
Перед оперним театром втсановлюється двоповерховий намет на 2000 відвідувачів.
Вже двадцятого стає зрозуміло, що ми матимемо рекордну кількість учасників. На вечір пятниці зареєстровано 172 автомобілі з України(110), Білорусі(1), Польщі (51), Литви(5), Німеччини(1), Чехії(2), Швейцарії(1) на Англії (1).
Вирішено сформувати 7 перегонів по 15 авто у кожному.
Перегони здійснюються за принципом дотримання регулярності руху за наступним графіком максимально-допустимої швидкості: вул. Стрийська (підйом) - 50км/год, вул. Гвардійська (спуск) — 30км/год, вул. Вітовського і пл. Франка — 40км/год.
У кожному заїзді учасники мають пройти 5 кіл.
Розрахунковий час кола встановлено 250 сек. За кожну секунду відхилення від розрахункового часу (в ту чи іншу сторону) при перетині фінішної лінії нараховується 2 карних секунди.
Для контролю швидкості на трасі на кожен автомобіль встановлюється перед стартом прилад GPS. Будь-яке перевищення швидкості понад вказану на ділянці, зафіксоване GPS, пеналізується 10 карними секундами на 1 км перевищення.
Резільтати перегонів по перегонах викладено у наступній таблиці:ЛЕОПОЛІС ГРАН ПРІ 2013
РЕЗУЛЬТАТИ
ПЕРЕГІН А «ГРАН ПРІ»
Місце |
Стартовий номер |
Автомобіль |
Водії |
Рік вип. авто |
1 |
16 |
Rosengart |
Осовскі Іремеуш Осовска Дорота |
1938 |
2 |
15 |
Aero |
Дзєніо Міхал Дзєніо Анна |
1938 |
3 |
13 |
BMW |
Прудніков Михайло Прудніков Михайло |
1948 |
4 |
12 |
Ryley |
Остерлоф Томаш Зажецка Агнєшка |
1936 |
5 |
11 |
FIAT 508 |
Крамарчик Марія Мартінек Малгожата |
1935 |
6 |
14 |
FIAT 508S |
Поповіч Станіслав |
1937 |
7 |
9 |
FORD A |
Садовскі Влодик Стаж Барбара |
1930 |
8 |
2 |
American L France |
Стжелєцкі Богдан Капусьцік Сілавія |
1917 |
9 |
22 |
MG TD |
Криштофік Ришард Мамела Вєслав |
1953 |
10 |
3 |
American L France |
Марковскі Пйотр Марковскі Йоанна |
1920 |
11 |
19 |
Tatra 87 |
Марлік Алес |
1946 |
|
4 |
Dodg |
Плачек Владислав Янішевскі Казімєж |
1917 |
|
7 |
DKW IHLE |
Козловскі Пйотр Швай Альберт |
1928 |
|
6 |
BMW Dixi |
Табіш Станіслав Мічка Маркус |
1926 |
|
10 |
Austin Seven |
Швай Збислав Стек Ядвіга |
1934 |
|
8 |
Oldsmobil |
Дзєва Ришард Мілчек Ян |
1928 |
ПЕРЕГІН В
Місце |
Стартовий номер |
Автомобіль |
Водії |
Рік вип. авто |
1 |
29 |
Warszawa M 20 |
Шаланьскі Анджей Шаланьскі Марцін |
1958 |
2 |
36 |
ГАЗ 21 Волга |
Пшик Володимир
|
|
3 |
39 |
Saab |
Роземблат Кшиштоф Здановч Барбара |
1962 |
4 |
38 |
Saab 66 |
Мікош Бартек Дорота Ельжбєта |
1962 |
5 |
66 |
|
|
|
6 |
31 |
ГАЗ 21 |
Ших Юрій Ших Наталія |
1958 |
7 |
63 |
ГАЗ 21 |
Яремчук Остап Степанюк Юлія |
1967 |
8 |
55 |
ГАЗ 21 |
Котис Олег Чоба Олександр |
1969 |
9 |
20 |
ГАЗ 12 |
Рожко Сергій |
1952 |
10 |
27 |
ГАЗ 20 |
Макар Богдан |
1952 |
11 |
34 |
Warszawa V20 |
Ліхота Вєслав Ліхота Анна |
1960 |
ПЕРЕГІН С
Місце |
Стартовий номер |
Автомобіль |
Водії |
Рік вип. авто |
1 |
28 |
MG TD |
Швейковскі Анджей Швейковскі Анна |
1958 |
2 |
62 |
MB Pagoda 250 |
Фердин Марцін Дендор Агнєшка |
1967 |
3 |
33 |
Wolsey |
Лабе Кшиштоф Квєцєнь Томаш |
1960 |
4 |
45 |
Fiat 1500 |
Міхта Яцек Міхта Марлена |
1963 |
5 |
53 |
Jaguar E Type |
Браун Томаш Кекусь Юрек |
1965 |
6 |
26 |
Triumph T3 |
Перчиньскі Анджей |
1956 |
7 |
52 |
Jaguar E Type |
Кекусь Юрек Кекусь Марек |
1969 |
8 |
67 |
Volkswagen |
Барчевічус Лінас Барчевічус Вайда |
1967 |
9 |
35 |
CHRYSLER |
Цібутавічус Лаурінас Зукаускас Донатас |
1960 |
10 |
23 |
AWZ P70 |
Гавенда Роман Даніел Мечислав |
1954 |
|
68 |
Skoda |
Дронг Ростислав Відор Віолетта |
1967 |
ПЕРЕГІН D
Місце |
Стартовий номер |
Автомобіль |
Водії |
Рік вип. авто |
1 |
83 |
VW Cabrio |
Аксель Еверц Казмін Павло |
1971 |
2 |
85 |
MB 107 |
Кек Станіслав Долбовіч Станіслав |
1972 |
3 |
75 |
BUICK |
Гінтаутас Бобраітіс Егідіус Зігеліс |
1968 |
4 |
84 |
|
|
|
5 |
71 |
VW Karman |
Каніа Кшиштоф Матеєвска Ельжбєта |
1968 |
6 |
77 |
ЗАЗ 966 |
Маслов Анатолій |
1969 |
7 |
80 |
Skoda 100 |
Швайкєвіч Вальдек |
|
8 |
78 |
Mercedes Benz |
Макогін ігор Макогін Назар |
1969 |
9 |
73 |
Fiat 850 |
Орліньскі Маріан Орліньска Івона |
1968 |
10 |
72 |
MG B |
Шамберс Ванда Стек Йоланта |
1968 |
|
86 |
Volvo |
Курман Ігор Побурко Роман |
1972 |
|
70 |
MB 108 |
Жаліньскі Войтек Сколла Марек |
1968 |
ПЕРЕГІН E
Місце |
Стартовий номер |
Автомобіль |
Водії |
Рік вип. авто |
1 |
99 |
Volkswagen |
Черніга Олег Черніга Наталя |
1979 |
2 |
106 |
Mercedes-Benz |
Лазар Юрій, Тацієнко Анастасія |
1982 |
3 |
95 |
Citroen 2CV |
Турчанські Войтек Турчанська Малгожата |
1978 |
4 |
100 |
Citroen 2 CV |
Млинарскі Рафал Млинарска Марлена Млинарскі Пйотр |
1980 |
5 |
92 |
Alfa 200 |
Вітовскі Мацєй Вітовська Магдалена |
1976 |
6 |
181 |
VW 181 |
Алісаускас Вітеніс Аліскаускас Пауліс |
1971 |
7 |
98 |
Cadillac |
Раджевічюс Рональдас Раджевічюс Регіна |
1979 |
8 |
88 |
MB 107 |
Фялковскі Гжегож Фялковска Ева |
1974 |
9 |
70 |
MB 108 |
Жаліньскі Войтек Сколла Марек |
1968 |
10 |
90 |
Fian Spider |
Собонь Гжегож Собонь Малгожата |
1975 |
11 |
94 |
Porshe 928 |
Хаккемберг Марек Мисліньска Ева |
1977 |
12 |
97 |
Austin 3000 |
Плішка Рафал Гавел Єжи |
1964 |
|
101 |
FSO 1500 |
Косідло Дарек Косідло Томаш Косідло Яніна |
1980 |
ПЕРЕГІН F
Місце |
Стартовий номер |
Автомобіль |
Водії |
Рік вип. авто |
1 |
115 |
Chevrolet Corvette |
Палига Ігор Войтович Ксенія |
1987 |
2 |
130 |
BMW |
Войтович Андрій |
1984 |
3 |
122 |
BMW |
Бас Андрій |
1949 |
4 |
108 |
СМЗ |
Стецух Дмитро |
1982 |
5 |
109 |
VW |
Аліскаускас Ервілас Аліскаускас Рікардас |
1983 |
6 |
121 |
Pegeut 502 |
Коваленко Анатолій |
1939 |
7 |
114 |
VW |
Карповіч Анджей Прощук Гжегож |
1986 |
8 |
134 |
|
|
|
9 |
107 |
VW |
Крицун Михайло |
1982 |
10 |
125 |
MB |
Данчівський Іван Данчівська Слава |
1968 |
11 |
149 |
Autobianchi |
Попадюк Михайло |
1980 |
|
118 |
Alfa 2000 |
Валетко Марек Валетко Беата |
1987 |
|
65 |
ЗАЗ 965 |
Мидлик Ігор |
1967 |
ПЕРЕГІН N (Національний клас)
Місце |
Стартовий номер |
Автомобіль |
Водії |
Рік вип. авто |
1 |
46 |
ЗАЗ 965 |
Бідник Назар Шевченко Василь |
1963 |
2 |
74 |
ЗАЗ 965 |
Янкевич Володимир Янкевич Северин |
1968 |
3 |
51 |
ЗАЗ 965 |
Тищенко Сергій Тищенко Анні |
1964 |
4 |
37 |
ЗАЗ 965 |
Цюваник Тара |
1961 |
5 |
57 |
ЗАЗ 965 |
Кулинич Володимир Кулинич Дарія |
1966 |
6 |
44 |
ЗАЗ 965 |
Гретчак Ярослав Савка Ірина |
1962 |
7 |
60 |
ЗАЗ 965 |
Бориско Олексій Бориско Юлія |
1966 |
8 |
41 |
ЗАЗ 965 |
Лишак Остап Лишак Маряна |
1962 |
9 |
64 |
ЗАЗ 965 |
Микитів Ігор Микитів Маряна |
1967 |
10 |
21 |
ЗАЗ 965 |
Іваночко Тарас Філіппович Юрій |
1968 |
11 |
59 |
ЗАЗ 965 |
Гавриленко Олесандр Іванів Олесандр |
1966 |
12 |
129 |
ЗАЗ 965 |
Стащак Костянтин Помайба Федір |
1966 |
13 |
42 |
ЗАЗ 965 |
Гавришев Сергій Головко-Гавришева Оксана |
1962 |
14 |
69 |
ЗАЗ 965 |
Шкіринець Тарас |
1967 |
|
56 |
ЗАЗ 965 |
Кіс Роман Кіс Ольга |
1965 |
Кубок Богдана Дубневича Найкраща Волга ГАЗ-31: Стартовий № 38: Пшик Володимир, Устенний Іван
Кубок: Найкращий Жіночий екіпаж: Старт.№ 11, FIAT 508, 1935рв, Крамарчик Марія, Мартінек Малгожата
© Фернеза Р.
Львів 2015
Сьогодні: | 1 |
Вчора: | 1 |
За цей тиждень: | 12 |
За попередній тиждень: | 16 |
У цьому місяці: | 28 |
За попередній місяць: | 393 |
Всього: | 41104 |